Reformer Pilates

Reformer pilates aletiyle yüzden fazla komplike hareket yapılabilir. Kasları sıkılaştıran ve sarkmaları gideren, direnç artırıcı ve esneklik sağlayan bu hareketler, vücut dengesini güçlendirir.

Bel veya boyun fıtığı gibi yaygın bazı rahatsızlıklarda, merkez kasları kuvvetlendirerek omurgaya binen yükü azaltır ve bu da ağrıları giderir.


Reformer Pilates paketleriyle ilgili bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İLETİŞİM FORMU

Reformer Pilates’in 5 Faydası

1. Tüm Vücudun Çalışması

Reformer Pilates, sadece büyük kas hareketlerini hedeflemez. Aynı zamanda vücudun küçük kaslarını da harekete geçirmek için diğerlerinden izole edebilir, bunun için ince yayların direncini kullanır, vücudu kompakt olarak güçlendirir.

Özellikle stabilizör küçük kasların aktive edilerek uyandırılması tüm bedende dinçlik, uyum ve denge yaratır.

2. Toparlanmış Kaslar ve Estetik Bir Şekil

Pilates reformer inanılmaz derecede çok yönlüdür, farklı direnç seviyeleri sunar, böylece ilgili kasa ve onun kapasitesine en uygun farklı dozlarda direnç uygulanabilir.

Kasların kontrollü bir şekilde kasılmasını sağlar, şekilli, uzun ve yağsız kaslar oluşturur. Reformer pilates, tek tek odaklanmaya izin veren dinamik bir egzersiz şeklidir.

3. Yormadan Yoğun Etki

Pilates grup çalışmalarında, dikey düzlemde vücudun kendi ağırlığı kullanılır. Ancak bu, bazı kişiler için fazla gelebilir.

Reformer Pilates aletinde, yatay düzlemde halat ve yaylar ile ilgili kasa en uygun direnç tespit edilir. Kaslarınız fazla zorlanmadığı için laktik asit salgılamaz, yorulmaz veya yıpranmaz. Sadece kendini toparlayacak ve sıkılaşacak kadar dozda etki uygulanabilir.

4. Güçlü Merkez ile Dik Bir Omurga

Omurgayı çevreleyen, sırt, göğüs, karın ve bel kaslarını güçlendirip sıkılaştırır. Omurganın sıkı kaslarla çevrili olması, daha dik ve özgüvenli bir duruş sağlar. Ayrıca bel fıtığının önlenmesi veya varsa ilerlemesini durdurur, omurganın taşıdığı yükün kaslara aktarılması ile ağrıların geçmesini sağlar.

5. Nefes, Konsantrasyon ve Mükemmel Denge

Günlük hayatta genellikle sığ nefes alınır ve sadece akciğerlerin üst kısmı kullanılır. Pilates nefes teknikleri ile, kanı tam olarak oksijenlendirmek için tam, derin nefesler ile göğüs kafesinin arka ve yanlarına doğru genişletilir.

Göğüs kafesinin açılması ve diyafram kaslarının kuvvetlendirilmesi; günlük hayatta da daha fazla oksijenlenmemizi, dolayısıyla da stres başta olmak üzere tüm mental sıkıntılarımızın hafiflemesini sağlar.

Pilates egzersizlerinin sağladığı konsantrasyon ve dengenin gündelik hayatımızda da birbirinden çok yararı vardır.